Váš košík

0 položek / 0 Kč

Přesazování kaktusů

Kaktusy a sukulenty přesazujeme nejlépe v první polovině vegetační doby a jen tehdy, pokud se již nevejdou do květináče. Po vyjmutí rostliny z květináče očistíme kořeny od staré zeminy a popřípadě kořeny mírně zakrátíme pomocí nůžek. Nový substrát na sázení si buď zakoupíme nebo jej namícháme sami. Každý kaktusář má svůj osvědčený substrát. Velikost květináče volíme jen o něco málo větší, než je rostlina.
 

Náš substrát má toto složení:  jeden díl rašeliny, stejný díl písku hrubší zrnitosti (betonářský) a stejný díl kvalitní kompostové zeminy. Do takto připraveného substrátu můžeme přidat i menší podíl pemzy, zeolitu, perlitu či lávového tufu. Takto připravený substrát navlhčíme a sterilujeme při teplotě 150o C nejméně hodinu (lze provést v troubě). 

Přesazenou rostlinu hned nezaléváme, ale počkáme cca 10 - 14 dnů. Při přesazování mohlo dojít k poškození nebo poranění kořenů a při okamžité zálivce by mohlo dojít k uhnívání. Pokud mají kaktusy špatné kořeny, osvědčilo se nám použití mykorhizního přípravku od firmy Symbiom. 

© 2011-2014 Kaktusy-Kokora.cz | Všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek TOPlist