Váš košík

0 položek / 0 Kč

Tipy pro pěstování těchto rostlin

Nejvíce chyb udělá začínající pěstitel při zalévání. Zálivka by měla být nárazová, ale vydatná. Ideální je, když rostlinu i s květináčem postavíte do nádoby s vodou (třeba i na několik hodin) a necháte substrát řádně nasáknout. Pokud je substrát v květináči řádně mokrý (i na povrchu) rostlinu můžete vyndat nechat okapat a umístit na příslušné stanoviště.  Další zálivku (stejným způsobem) budete aplikovat až substrát v květináči opět vyschne. Obecně platí 1x za 3 týdny i déle, záleží na stanovišti, teplotě a slunečním svitu. 

Pouze rosením se kaktusy ani sukulenty nezalévají.

Aby kaktus řádně kvetl a dobře se vyvíjel je nutné zajistit chladnější a suché přezimování. Kaktusy od října již nezaléváme a dbáme na to aby substrát v květináči dobře vyschl. Poté kaktusy uskladníme v chladnější místnosti při teplotě cca 10 – 15o C. Pro teplomilné druhy platí 15 – 19o C. Ideální přezimování je na světle, ale není podmínkou. 

Po celou dobu přezimování kaktusy nezaléváme!!

Pokud máte jinou sukulentní rostlinu než kaktus, téměř ve všech případech můžete rostlinu zalévat i přes zimu (neplatí pro druh lithops) a ve všech případech je nutné umístění na světle a v teple.

Pokud se vám podaří kaktus úspěšně přezimovat, první jarní zálivka bude začátkem dubna. V průběhu vegetační doby můžeme rostliny přihnojovat např. Kristalonem.

Kaktusy a sukulenty mohou stejně jako ostatní rostliny trpět různými chorobami. Nejčastější jsou: kořenovka a sviluška. Dále pak různé druhy plísní.

Roztoky k ošetření rostlin aplikujeme nejméně ve dvou po sobě jdoucích zálivkách.

POZOR! Nikdy neaplikujte postřiky do první jarní zálivky!
© 2011-2014 Kaktusy-Kokora.cz | Všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek TOPlist